• Szkolne wiadomości - kwiecień

• Zapraszamy na kolejne wydanie szkolnych wiadomości, które można obejrzeć na naszym profilu facebookowym.

• Puchar Tymbarka

• W kwietniu nasza szkoła wzięła udział w powiatowym Turnieju o Puchar Tymbarka " Z podwórka na stadion".Pojechaliśmy autokarem który zasponsorowali rodzice zawodników.

Braliśmy udział w kategoriach :

U-12 Klasa 4-5 - dwie drużyny

Dziewczynki

U-10 klasa 2-3  - dwie drużyny

Po meczach pełnych emocji w grupie chłopców zajęliśmy 3 miejsce oraz 5 miejsce

W grupie dziewcząt. 1 i 2miejsce.

Dzięki temu nasza  zwycięska drużyna  jedzie do Szczecinka na finały międzywojewódzkie.

Gratulacje

Zawodnicy wystąpili  w nowych strojach  zasponsorowanych przez Radę Rodziców oraz nasza szkołę.Serdeczne podziękowania  dla wszystkich  zaangażowanych rodziców.

• POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły biorąc udział w POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM zdobyli:

II miejsce w kategorii młodszej grupy:

1. Kornaś Izabella

2. Majcher Antonina

3. Łukin Mikołaj

4. Kujawka Nikodem

I miejsce w kategorii starszych:

1. Sikorski Igor

2. Zamojcin Michał

3. Xavier Orman

I miejsce kwalifikuje uczniów do kolejnego etapu Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Serdecznie gratulujemy.

• Tydzień tematyczny dobiega końca.

• Poniżej krótka fotorelacja tygodnia tematycznego organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Nasi uczniowie bardzo lubią takie zabawy, które umilają im czas spędzony w szkole. Zdjęcia przedstawiają przebieranki w pidżamy, postacie z bajek czy ubrane dwa różne buty.

• Konkurs międzyszkolny "Mistrz Wiedzy Europejskiej"

• 22 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs "Mistrz Wiedzy Europejskiej". Przyjechali do nas przedstawiciele szkół z Dołuj oraz Mierzyna.

Konkurs składał się z dwóch etapów, w których wyłoniliśmy zwycięzców - byli to uczniowie PSP w Dołujach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Konkurs bardzo spodobał się uczniom, więc za rok powtórka.

• Szczęśliwy numerek :)

• Od najbliższego poniedziałku wznawiamy w naszej szkole akcję "Szczęśliwy numerek". Codziennie Librus losowo wybiera numer ucznia, który danego dnia będzie zwolniony z odpowiedzi ustnej lub z kartkówki z ostatniej lekcji.

Swój "szczęśliwy numerek" uczniowie mogą sprawdzać w dzienniku elektronicznym.

• Kolejna angielskojęzyczna mini biblioteczka.

• Nasi uczniowie z klas piątych wykonali przewodniki po Polsce w języku angielskim. Nasza minibiblioteczka jest dostępna przez kilka najbliższych dni przy sali nr 14. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do lektury :)

• Radiowęzeł wystartowało !!

• W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nadawanie w naszym szkolnym radiu. W czasie każdej długiej przerwy możemy usłyszeć muzykę, która umili nam czas, ciekawostki ze świata, kawały, prognozę pogody czy szkolne ogłoszenia.

Jeśli masz ochotę zostać naszym szkolnym dziennikarzem lub dj-em, to zapraszamy do współpracy.

• Życzenia wielkanocne

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia:dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.

Dyrektor, pracownicy i uczniowie

Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej

• Konkurs na najciekawszą Eko - ozdobę wielkanocną

• W naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszą Eko - ozdobę wielkanocną🐣 Uczniowie klas 1-3 mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Wszystkie prace były niesamowite i niosły w sobie powiew wiosny. Wszystkim uczestnikom, wyróżnionym i zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

• DZIEŃ WAGAROWICZA – UCIECZKA ZE SZKOŁY NIE DLA NAS

• 21 marca to Dzień wagarowicza, ale w klasie 7a wagary nie były nikomu w głowie. Wszyscy wybrali inną formę uczczenia tego dnia. Wybraliśmy się do parku trampolin Fun Jump, aby uczcić pierwszy dzień wiosny w aktywny sposób.

• Radiowęzeł w naszej szkole.

• Samorząd Uczniowski ma zaszczyt poinformować, że po przerwie świątecznej w naszej szkole rozpoczniemy audycje Radiawęzeł. W związku z tym poszukujemy chętnych osób odpowiedzialnych za przygotowanie muzyki oraz ogłoszeń, wywiadów, itp., które będą puszczane w trakcie długich przerw.
            Uczniowie chętni do prowadzenia naszego radia proszone są o zgłoszenie się do opiekuna SU Mariki Hetman do najbliższego poniedziałku (25 marca) do godziny 12:00. Wraz ze zgłoszeniem należy przygotować materiał próbny na pierwsze nagranie.