• Uroczystość pasowania na ucznia klasy I

• W dniu 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia.  Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie tańczyć i śpiewać.

• Konkurs o zdrowym odżywianiu

• W dniu dzisiejszym klasy 8a i 8b wzięły udział  w pogadance, quizie oraz konkursie o zdrowym odżywianiu. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji oraz w konkursie, za co zostali nagrodzeni smacznymi i zdrowymi nagrodami.

Anna Madej

• Dyskoteka szkolna

• W piątek w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla klas VII i VIII, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Motywem przewodnim zabawy było polskie wesele. Mieliśmy Parę Młodą, „zaślubiny”, poczęstunek i weselne zabawy. Uczniowie bawili się wspaniale i prosili i powtórkę 😊

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

• Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej

30 września uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do OSP w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków, dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy, a także w trakcie rozmowy dowiedzieć się dużo o zawodzie strażaka, jaka to odpowiedzialna, trudna i niebezpieczna praca. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż, a uczniowie utrwalili numer alarmowy – 112.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy. Bardzo ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat oswajały się ze świadomością konieczności niesienia pierwszej pomocy. Takie lekcje uczą odpowiedzialności za siebie i innych.