• O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 132000 zł. Otrzymane środki zostały przeznaczone na zakup profesjonalnego sprzętu. Zakupiliśmy m.in.: oświetlenie do realizacji nagrań , bezprzewodową stację pogody z GPSmikrofony, nagłośnienie, drukarki 3D, i wiele innych.

• Od początku września 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrej realizowane są zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

• Drukarki 3D w salach informatycznych

Uczniowie zapoznali się również z drukarką 3D otrzymaną przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie poznali zasadę działania urządzenia oraz obserwowali proces drukowania modeli 3D.

• Tostery

W ramach zajęć technicznych uczniowie klas 6 mieli możliwość skorzystania z tosterów z programu Labolatorium Przyszłości. Przygotowali przepyszne tosty z ulubionymi produktami, a zapach unosił się w całej szkole.