• Wycieczka do Muzeum Techniki i Komunikacji klasa  2c
          • Wycieczka do Muzeum Techniki i Komunikacji klasa 2c

• Dnia 18.04 klasa 2c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Techniki i Komunikacji , które mieści się  zajezdni tramwajowej w Szczecinie. W ostatnim czasie przeszło gruntowny remont, oraz zostało uatrakcyjnione o Experymentarium.

W zbiorach  muzeum mogliśmy  zobaczyć różnego typu eksponaty i poznać dzięki nim m. in. historię komunikacji miejskiej, która działała w Szczecinie, zarówno komunikacji tramwajowej, jak i autobusowej. Po zwiedzaniu mieliśmy okazje skorzsytać z zjęć, zabaw oraz doświadczeń w Experymentarium.  Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie to z pewnością dobra propozycja dla wszystkich miłośników techniki, ale również dla tych, którzy lubią odkrywać ducha minionych epok za pomocą zabytkowych przedmiotów.

• Konkurs plastyczny Szkolnego Klubu Europejskiego rozstrzygnięty

• Dzisiaj Szkolny Klub Europejski ogłosił wyniki konkursu plastycznego dla klas I -III "Podróże po krajach Unii Europejskiej". Komisja wybrała uczniów, których prace zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Jednak wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali wyróżnieni dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi.

Prace można podziwiać w naszym kąciku europejskim.

Dziękujemy z udział w konkursie i gratulujemy!

• Dzień w pidżamie

• Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole "Dzień w pidźamie". Chętni uczniowie mogli przyjść tego dnia do szkoły w pidżamie. Udowodniliśmy, że można połączyć zabawę, luz i naukę.

To był bardzo przyjemny dzień :)

• Wystawa obrazów

• 9.04 kwietnia w świetlicy odbyła się wystawa 15 obrazów.Dzieła wypożyczył nam dziadek Michalinki Jędrasik z klasy 2b pan Marek i mogliśmy podziwiać wraz z uczniami świetlicy i dziećmi z grup przedszkolnych.

• Rozstrzygnięcie konkursu „100% wpłat na fundusz Rady Rodziców”

• Rozstrzygnięcie przez Skarbnika w porozumieniu z Prezydium Rady Rodziców konkursu „100% wpłat na fundusz Rady Rodziców”

Główną nagrodę w wysokości 300 zł otrzymują:

1. 1B – wpłata 23.09.2022

2. 3A – wpłata 23.09.2022

3. 1A – wpłata 07.10.2022

4. 0F Motylki – wpłata 25.10.2022

5. 8A – wpłata 05.12.2022

Wyróżnienie w postaci 150 zł otrzymuje klasa:

2A – wpłata 14.12.2022

• DZIEŃ BEZ PLECAKA (NO BACKPACK DAY)

• Akcja ta miała na celu zwiększenie świadomości uczniów na problemy innych osób z trudnymi warunkami bytowymi, brakiem dostępności do edukacji czy osób dla których komunikacja miejska jest abstrakcją. W tym dniu chętni uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków i toreb, a w zamian przynieśli coś zastępczego. Nasi uczniowie byli bardzo kreatywni, zamiast plecaków przynieśli m. in. garnki, kosze, pokrowce na instrumenty, poszewki od poduszek, wózki dla lalek, walizki.

• Szkolne Koło Europejskie

•  W piątek przedstawiciel naszego Szkolnego Koła Europejskiego miał przyjemność wziąć udział w spotkaniu inauguracyjnym, które odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o planie współpracy Europe Direct w kierunku realizacji celów działalności SKE.

Został nam przekazany pakiet zawierający materiały z Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego, który jest dedykowany uczniom zaangażowanym w pracę Szkolnego Klubu Europejskiego. Dostaliśmy również zaświadczenie, że nasz Szkolny Klub Europejski uzyskał honorowy Patronat Europe Direct Szczecin.

Członkowie naszego klubu już szykują kolejne wydarzenia, będzie się działo 😊

Opiekun SKE

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORGANIZOWANEGO PRZEZ  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  „ZBIERAJ PIĄTKI”
          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORGANIZOWANEGO PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI „ZBIERAJ PIĄTKI”

• Zestawienie wyników zebrania piątek w marcu w klasach IV – VIII wyglądają następująco:

Klasa IVA – 222

Klasa IVB – 210

Klasa VA – 129

Klasa VB – 165

Klasa VIA – 114

Klasa VIB – 201

Klasa VIIIA – 173

Klasa VIIB – 166

Klasa VIIIA – 97

Klasa VIIIB – 182

Klasa VIIIC – 127

Klasa IVA zebrała najwięcej piątek, w związku z tym została nagrodzona pysznym poczęstunkiem, który zaserwowaliśmy na godzinie wychowawczej. Było pysznie i wesoło!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego