• Życzenia wielkanocne

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia:dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.

Dyrektor, pracownicy i uczniowie

Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej

• Konkurs na najciekawszą Eko - ozdobę wielkanocną

• W naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszą Eko - ozdobę wielkanocną🐣 Uczniowie klas 1-3 mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Wszystkie prace były niesamowite i niosły w sobie powiew wiosny. Wszystkim uczestnikom, wyróżnionym i zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

• DZIEŃ WAGAROWICZA – UCIECZKA ZE SZKOŁY NIE DLA NAS

• 21 marca to Dzień wagarowicza, ale w klasie 7a wagary nie były nikomu w głowie. Wszyscy wybrali inną formę uczczenia tego dnia. Wybraliśmy się do parku trampolin Fun Jump, aby uczcić pierwszy dzień wiosny w aktywny sposób.

• Radiowęzeł w naszej szkole.

• Samorząd Uczniowski ma zaszczyt poinformować, że po przerwie świątecznej w naszej szkole rozpoczniemy audycje Radiawęzeł. W związku z tym poszukujemy chętnych osób odpowiedzialnych za przygotowanie muzyki oraz ogłoszeń, wywiadów, itp., które będą puszczane w trakcie długich przerw.
            Uczniowie chętni do prowadzenia naszego radia proszone są o zgłoszenie się do opiekuna SU Mariki Hetman do najbliższego poniedziałku (25 marca) do godziny 12:00. Wraz ze zgłoszeniem należy przygotować materiał próbny na pierwsze nagranie.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• Samorząd Uczniowski, jak co roku, organizuje "Dzień bez plecaka". W tym roku odbędzie się on 21 marca (czwartek).

Prosimy uczniów, aby w tym dniu wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu "zastępstw" do tradycyjnego plecaka. W zeszłych latach były to między innymi wózki dziecięce, garnki, poszewki na poduszki, walizki, kosze czy nawet opony.

Liczymy na Waszą pomysłowość i inwencję twórczą.

• Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do Oddziału Przedszkolnego w PSP Dobra

• Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do Oddziału Przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej składane jest w formie pisemnego oświadczenia w sekretariacie PSP Dobra do 15.03.2024r. do godz. 14:00.

Niezłożenie oświadczenia jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w Oddziale Przedszkolnym w Publicznej Szkole Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej.

Lista dzieci zakwalifikowanych znajduje się przed wejściem do szkoły.

Oświadczenie znajduje się poniżej do pobrania:

• 6 MARCA   EUROPEJSKI  DZIEŃ LOGOPEDY
          • 6 MARCA EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

• We wszystkich krajach Unii Europejskiej 6 marca obchodzony jest Dzień Logopedy. Termin ,,logopedia” pochodzi z języka greckiego  ,,logos”- słowo, mowa, ,,pedia”-wychowanie.

Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybszej i rzetelnej konsultacji oraz diagnozy logopedycznej osób z zaburzeniami i wadami mowy.

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy dla uczniów i rodziców naszej szkoły została przygotowana tablica z trzema kieszeniami. W pierwszej kieszeni były ćwiczenia dla dzieci i rodziców z tekstami i rymowankami do  wspólnej zabawy .W drugiej kieszonce znajdowały się informacje dla rodziców : scenariusz zajęć słuchowych, scenariusz rozmowy o uczuciach, ćwiczenia buzi i języka. W ostatniej kieszonce umieszczone zostały ćwiczenia dla przyszłych aktorów, lektorów, piosenkarzy i były to ćwiczenia: głosowe, oddechowe, dykcji i artykulacji.

Pojawiły się również informacje  o etapach rozwoju mowy oraz wskazówki dla rodziców i opiekunów w Punkcie Przedszkolnym mające na celu propagowanie wiedzy logopedycznej i zwracanie uwagi na baczne obserwowanie mowy dziecka i wczesną interwencję w przypadku zaobserwowanych nieprawidłowości.

Europejski Dzień Logopedy już na stałe zagościł w naszym kalendarzu wydarzeń szkolnych. Chcemy uświadamiać uczniów i rodziców, że  prawidłowa wymowa jest bardzo ważna, zaś  zaburzenia i wady mowy mogą wpływać na wyniki w nauce oraz wybory zawodowe młodego człowieka.

• Zdrowe sałatki w klasie 2c

• Dzisiaj klasa 2 c rozpoczęła dzień od przygotowania zdrowych sałatek. Dzieci same kroiły, mieszały i przyprawiały. A pyszne zapachy były okazją do rozmowy o zdrowym odżywianiu.

• Lekcje języka angielskiego.

• W zeszłym tygodniu uczniowie starszych klas zamienili się w znawców od kultury amerykańskiej i brytyjskiej i zorgaizowali swoim kolegom i koleżankom z klasy wykłady. Lekcje były miłą odskocznią od "tradycyjnych" zajęć prowadzonych przez nauczyciela. A przy okazji posypały się szóstki :)

• Dzień kobiet

• W piątek 8 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu samorząd uczniowski rozdawał wszystkim dziewczętom słodkości. Podczas długich przerw na parterze odbyło się mini disco z zabawami.

• Debata szkolna

• W środę 6 marca miało miejsce spektakularne wydarzenie.
            Z dumą ogłaszamy, że uczniowie PSP w Dobrej, wraz z nauczycielami, wespół z Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, przygotowali wyjątkową debatę szkolną w stylu oksfordzkim, która dostarczyła wiele emocji, nowych perspektyw i refleksji.
            Uczniowie klas 7 i 8 stanęli do boju w epickiej bitwie intelektów pod hasłem: "Bitwa w portfelu: gotówka kontra karta"!
            Debata szkolna odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego skierowanego do środowisk szkolnych - "Złote Szkoły NBP", którego ideą jest przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po świecie finansów.

Alicja Ostrowska-Kupaj. Anna  Chandoszko