• Mam Talent

• Już po raz drugi Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs szkolny "Mam Talent". Nasi uczniowie są bardzo utalentowani, więc w dwóch kategoriach wiekowych, oprócz I, II i III miejsca było również sporo wyróżnień. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wszystkim występującym dziś uczniom serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy na koleją edycję w przyszłym roku szkolnym.

• Wycieczka do Planetarium kl. 3a

• 22 listopada 2023 r. klasa 3a pojechała do Planetarium w Szczecinie. Dzieci obejrzały film w 3D pt. „Tajemnice grawitacji” i zwiedziły 3 - poziomową wystawę związaną z morzem. Mogły wiele dowiedzieć się poprzez dokonywanie różnych eksperymentów. Możliwa była interakcja z przyrządami i doświadczanie samemu morskiej, szalonej przygody. Wycieczka była udana! Edukacyjna podróż dostarczyła dzieciom dużo zabawy i emocji. Dopytywały, kiedy znów pojadą do Planetarium.

Dorota Bucka

• Angielski fajny jest!

• Nasi uczniowie wykazują się dużą kreatywnością i zaangażowaniem podczas lekcji języka angielskiego. Oby tak dalej :)

• Pasowanie na ucznia.

• 10 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Uczniowie klas pierwszych, w obecności zaproszonych gości - rodziców, dziadków i rodzeństwa, uroczyście ślubowali być dobrym uczniem, dobrym kolegą i dobrym Polakiem. Obiecali uczyć się i szanować kolegów, nauczycieli, rodziców i swoją ojczyznę. Pięknie przygotowali wiersze, piosenki i taniec, które zaprezentowali wszystkim gościom. Pani dyrektor wyjątkowym ołowkiem pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia naszej szkoły.  Na koniec był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych najmłodszych.

• Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• Dnia 09 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Cała społeczność szkolna  wspólnie odśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego. Uczniowie z klasy 5a i 7a w ciekawy sposób przypomnieli o ważnych wydarzeniach i postaciach historycznych. Zaprezentowali krótką, ale ciekawą lekcję historii, na której wyjaśnili, czym jest niepodległość. Zwrócili uwagę na to, że o nasz kraj przez 123 lata walczyli nie tylko żołnierze, ale też poeci, pisarze i zwykli ludzie, którzy na co dzień dbali o polski język i kulturę.

• Warsztaty edukacyjne w ogrodzie dendrologicznym klas 7

• 10 listopada 2023 r. klasy siódme uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w ogrodzie dendrologicznym w Glinnej. Wyjazd zorganizowany i sfinansowany był przez Urząd Gminy w Dobrej w ramach realizacji programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska. Młodzież wysłuchała ciekawostek dotyczących niezwykłych okazów drzew w ogrodzie dendrologicznym, chętnie uczestniczyła w konkursie z nagrodami, a na koniec upieczono kiełbaski. Pogoda dopisała, humory także. Dziękujemy Urzędowi Gminy Dobra za super atrakcję.

• Regulamin konkursu recytatorskiego z okazji Dnia Patrona w PSP w Dobrej

•              Regulamin konkursu recytatorskiego z okazji Dnia Patrona w PSP w Dobrej

I Cele konkursu:

- popularyzacja twórczości K. I. Gałczyńskiego,

- kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiej ętności recytatorskich, - rozwijanie zainteresowań literackich.

II Uczestnicy

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III i IV – VIII

PSP w Dobrej. Każdy uczestnik prezentuje jeden wybrany wiersz/utwór K. I. Gałczyńskiego, którego czas prezentacji nie może przekraczać 5 minut. Możliwa jest recytacja wiersza z charakteryzacją lub rekwizytem.

III Etapy konkursu

Uczniowie zgłaszają chęć uczestnictwa w konkursie pobierając zgodę od p. Agaty Kostenckiej (s. 26) lub w szkolnej bibliotece, do dnia 30 listopada 2023r.

Warunkiem uczestnictwa jest przekazanie karty zgłoszenia organizatorom, najpóźniej w dniu konkursu.

Konkurs odbędzie się 12 grudnia o godzinie 8:00. Uczestnicy powinni zgłosić się do biblioteki szkolnej

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13 grudnia.

IV Ocena uczestników konkursu

Powołana komisja dokona oceny uczestników, według następujących kryteriów:

· Dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie

· Interpretacja utworu

· Kultura słowa, dykcja

· Ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

V Nagrody

Komisja wyłoni laureatów konkursu ( I,II i III miejsce) w 2 kategoriach, którym przyznane zostaną nagrody rzeczowe:

- klasy I-III

- klasy IV – VIII

Od decyzji komisji nie przysługuje odwołanie.

Organizatorzy:

Alicja Markiewicz – bibliotekarz