• Zapisy do klasy I na rok szkolny 2023/2024

• ​​​​​​​      Zgłoszenia dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 należy składać  w sekretariacie szkoły  w dniach 06.02.2023 r. do 03.03. 2023 r. w godzinach od 7.00 do 15.00 lub przesłać skan  wszystkich dokumentów na adres mail sekretariat@pspdobra.eu

W roku szkolnym 2023/2024 obowiązek szkolny obejmuje dzieci urodzone w roku 2016.

W celu zapisu dziecka należy wypełnić kartę zapisu i inne druki (wszystkie druki dostępne na stronie www szkoły www.pspdobra.eu/nabor  i w sekretariacie oraz dostarczyć je   w określonym wyżej terminie. W przypadku wątpliwości, dla potwierdzenia danych,  pracownik sekretariatu, może kontaktować się z Państwem telefonicznie lub mailowo.
            Warunkiem uprawniającym do zapisania dziecka do PSP w Dobrej jest jego zamieszkanie w obwodzie tej szkoły tj. w Dobrej, Grzepnicy, Sławoszewie lub Płochocinie. Na karcie zgłoszenia dziecka do szkoły, wymagane są podpisy obojga rodziców/prawnych opiekunów.  W przypadku innego adresu zamieszkania niż adres zameldowania lub braku zameldowania dziecka,  po oświadczeniu rodzica o zamieszkaniu dziecka, na prośbę pracownika sekretariatu,  należy okazać do wglądu dokumenty potwierdzające zamieszkanie np. umowa najmu, akt notarialny, deklaracja śmieciowa, itp.
            Razem z kartą zapisu do szkoły należy złożyć kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej (jeśli istnieje potrzeba opieki po zajęciach lekcyjnych). Do świetlicy przyjmowane są wyłącznie dzieci obojga rodziców pracujących po przedłożeniu zaświadczenia z pracy o zatrudnieniu i dzieci dojeżdżające autobusem. Dodatkowo należy złożyć deklarację uczestnictwa w zajęciach religia/etyka.
            Prosimy również o zapisywanie dzieci z innych roczników z obwodu PSP w Dobrej, które w roku szkolnym 2023/2024, będą realizowały obowiązek szkolny w PSP w Dobrej. Zgłoszenie odbywa się na takich samych zasadach jak do klasy pierwszej.

• Karma dla schroniska w Dobrej

•  dniu dzisiejszym zakupiliśmy karmę do schroniska w Dobrej. Jutro trafi ona do głodnych psiaków. Pieniądze na karmę pochodzą ze zbiórki, która miała miejsce podczas meczu charytatywnego w siatkówkę nauczyciele vs. uczniowie.

Dziękujemy !!

• Konkurs „Walentynkowe serce”

• Konkurs „Walentynkowe serce”             Obrazy (Serce) — zdjęcia, wektory i wideo bez tantiem (10,065) | Adobe Stock

Samorząd Uczniowski zaprasza na konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III pod hasłem  „Walentynkowe serce”.

Cele konkursu:

• Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności i umiejętności artystycznych dzieci;

• Alternatywna forma twórczego spędzania czasu wolnego;

• Inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki, poszerzenie wiedzy w zakresie różnych technik plastycznych.

• Rozwijanie wyobraźni uczniów, bazując na doświadczeniach z okresu zdalnego nauczania.

Założenia organizacyjne:

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – III PSP Dobra;
            • Do konkursu przystępują uczniowie indywidualnie;
            • Prace konkursowe muszą być pracami samodzielnymi.

Wykonanie prac konkursowych:

Zadaniem konkursu jest wykonanie serca dowolną techniką plastyczną.

Prace należy oddać do Pani Mariki Hetman (sala nr 14 lub pokój nauczycielski) do dnia 3 lutego (piątek).

Przebieg konkursu:

Ocenę prac przeprowadzi powołana do tego komisja konkursowa (członkowie Samorządu Uczniowskiego).

Kryteria oceniania prac:

• Zgodność pracy z tematem;
            • Walory estetyczne;
            • Oryginalność.

Autorzy trzech wybranych prac zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Opiekun Samorządu Szkolnego

• KONKURS – Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zapraszam do udziału w konkursie z języka angielskiego. Konkurs polega na napisaniu opowiadania, komiksu lub wiersza/rymowanki.

Zasady:

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas IV – VIII (2 kategorie: klasy IV- VI oraz VII – VIII);
            • Tekst musi być napisany w języku angielskim;
            • Tematyka – zima lub ferie zimowe;
            • Długość tekstu dowolna.

Komisja składająca się z nauczycieli anglistów będzie sprawdzała poprawność językową, zgodność z tematem oraz pomysłowość.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone oceną celującą z języka angielskiego (konkurs szkolny – waga 2).

Prace należy składać do 3 lutego (piątek) do Pani Mariki Hetman – sala nr 14 lub pokój nauczycielski.

• Lekcje języka angielskiego inaczej

Dzisiejsze lekcje języka angielskiego miały trochę inną formę – konwersacje na macie.

Uczniom takie lekcje się bardzo spodobały, może to będzie nasza czwartkowa tradycja? 😊

• Dzień babci i dziadka w klasie 1c

• 23 stycznia klasa 1c zaprosiła do naszej szkoły swoje ukochane babcie i dziadków. Uczniowie przygotowali piękne występy i z całego serca życzyli wszystkiego najlepszego babci i dziadkowi. Dziękujemy gościom za tak liczne przybycie!

• Mecz nauczyciele - uczniowie

• 20 stycznia w naszej szkole odbył się mecz charytatywny w siatkówkę nauczyciele vs. uczniowie.

W trakcie meczu udało się zebrać prawie 450 zł – Samorząd Uczniowski zakupi za tą kwotę karmę dla zwierząt ze schroniska w Dobrej.

Nauczyciele wygrali, choć nie to jest najważniejsze. Była świetna zabawa, integracja oraz szczytny cel.

Dziękujemy za wspólną zabawę ….. i Samorząd Uczniowski już planuje kolejną atrakcję dla naszych uczniów

• Mecz siatkówki nauczyciele - uczniowie

• W najbliższy piątek 20 stycznia w sali gimnastycznej Samorząd Uczniowski organizuje mecz siatkówki nauczyciele – uczniowie.

W trakcie meczu będziemy zbierali pieniądze do puszek na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Dobrej.

Mecz umili nam muzyka, pokazy cheerleaderek oraz będzie można odwiedzić stoisko z popcornem i słodkimi przekąskami (pieniądze ze sprzedaży również zostaną przeznaczone na karmę dla zierząt).

Na trybuny zaprosimy klasy VI – VIII.

Trzymajcie kciuki za swoich faworytów!

Nauczyciele już są po drugim treningu, ciekawe kto wygra 😊